Якщо ви дозволите безлічі непотрібних думок керувати вами, то рано чи пізно ваш розум може стати в’язницею для вас самих. – пише Тутка.
“Ми гинемо від того, що занадто багато думаємо. Ми повільно вбиваємо себе, намагаючись думати про все навкруги. Думати. Думати. Думати. Ніколи не можна повністю довіряти людському розуму. Це смертельна пастка”
– говорить актор і режисер Ентоні Хопкінс.
Наш розум дуже любить думати і схоже не уміє, і не хоче вчасно зупинятися. Якщо чесно, голови сучасних людей заповнює така кількість зайвих і непотрібних думок, що це вже починає бути схожим на світову пандемію.
Провівши ретельне дослідження, професор психології Університету штату Мічіган Сьюзен Нолен-Хексема з’ясувала, що, як правило, зайвими і шкідливими думками перевантажує свій розум молодь і люди середнього віку. Від непотрібних думок страждає приблизно 73% опитаних у віці 25-35 років. Також дослідник вказує, що до розумового перевантаження більше схильні жінки (57%), ніж чоловіки (43%).
Наш розум іноді нагадує п’ятирічну дитину – він хоче, щоб все було саме так, як він хоче і він просто не знає, як сидіти на місці. Якщо ви дозволятимете вашому розуму мчати летіти вперед навіть тоді, коли вам цього не треба, він лише розхитуватиме маятник безумства, поки ви не усвідомите, що ваш розум став в’язницею для вас.
Наш розум іноді нагадує п’ятирічну дитину – він хоче, щоб все було саме так, як він хоче і він просто не знає, як сидіти на місці. Якщо ви дозволятимете вашому розуму мчати летіти вперед навіть тоді, коли вам цього не треба, він лише розхитуватиме маятник безумства, поки ви не усвідомите, що ваш розум став в’язницею для вас.
Навчіться наповнювати свій розум спокоєм і концентруватись на дійсно важливих речах, замість того, щоб відволікатися на всякі дрібниці. Тоді ви набудете ясності думок, покращите концентрацію і позбавитеся від шкідливої звички надто багато думати про непотрібні речі.
Нижче ви знайдете 11 цитат, які допоможуть вам це зробити.
- Ви ніколи не будете вільні, поки не звільнитеся з темниці своїх власних фальшивих думок.
- Перш, ніж говорити, слухайте. Перш, ніж робити, думайте. Перш, ніж критикувати, почекайте. Перш, ніж молитися, пробачте. Перш, ніж кидати, спробуйте ще раз!
- Досить думати про все, що може піти не так – краще заздалегідь захоплюватися тим, що може піти так, як потрібно.
- Зайві думки – вірний шлях до створення проблем на порожньому місці.
- У цьому світі немає нічого, що може турбувати вас більше власних думок.
- Турбуватися намарно – це як сидіти в кріслі-гойдалці. І те, і інше допомагає вам чимось зайняти свій час, але у результаті ні до чого не призводить.
- Не намагайтеся обдумати усі можливі варіанти. Ви не можете контролювати все навкруги. Розслабтеся.
- Дорогий розуме, досить стільки думати ночами. Мені треба виспатися.
- Часом ми самі позбавляємо себе щастя, “накручуючи” себе шкідливими думками.
- Не псуйте собі новий день думками про проблеми, що залишилися у минулому. Нехай там вони і залишаються.
- Спокійному розуму простіше почути тихий голос інтуїції за криком страху.
Як же вам позбутися від непотрібних думок, що заважають зосередитися на головному? Ми можемо запропонувати вам для цього аж три способи:
1. Постарайтеся набути єдності з природою.
Якщо ви живете і працюєте далеко від природи, цей спосіб може допомогти вам більше за усі інші. Постарайтеся регулярно виділяти час на те, щоб побути на природі.
Замість того, щоб йти обідати в задушливий кафетерій, зробіть собі домашній обід і вирушайте з ним до найближчого парку. Замість того, щоб просиджувати відпустку вдома на дивані, поїдьте в гори.
Усі ці дії потрохи зміцнюють ваш зв’язок з природою і її життєвою силою, допомагаючи очистити розум від зайвих нав’язливих думок.
Поїхавши на природу, ви можете зосередитися на красі дерев, листя. Поглянути на водоспад, оцінити сувору і чисту величність гір. Поринути в усе це з головою і розслабитися.
Це одразу ж заспокоїть ваш розум і ви швидко помітите та відчуєте, що після цього ваше мислення залишатиметься кришталево чистим ще дуже довгий час
2. Частіше повторюйте про себе мирні слова
Подивіться на ваші думки. В цей момент. Що ви бачите? Найімовірніше, ви помітите, що велика частина ваших думок крутитися навколо того, про те, що нас вас очікує сьогодні або про те, як вам позавчора нахамили в метро, або навіть про те, що у вас нічого не виходить і ви ні на що не здатні.
Не засмучуйтеся – така ситуація, на жаль, цілком буденна. Навколо нас стільки негативу, що постійно підтримувати позитивний стан думок іноді буває дуже непросто. Але пам’ятайте – ви завжди можете нейтралізувати негативні думки простим повторенням про себе позитивних і мирних слів.
Щоразу, коли ви впіймаєте себе на відчутті тривожності або занепокоєння, постарайтеся відразу ж нейтралізувати його позитивними, заспокійливими словами. Будь-якими, аби вони підходили саме вам. Наприклад: “Світ. Любов. Світло. Життя хороше. Жити добре. Зі мною все гаразд”.
Хоча цей спосіб і не завжди дарує розуму повний спокій, він дозволяє швидко заглушити зайві думки, дозволяючи вашому розуму струсити з себе все, що його відволікає і зосередитися на тому, що на цей момент дійсно важливе.
Слова – не просто звуки, в них дуже багато значення і сили, так дозвольте ж їм допомогти вам, коли відчуваєте стрес.
3. Медитуйте
Ви можете зустріти цю пораду як на сторінках глянцевого журналу, так і в Інтернет-блозі. І це далеко не просто так, адже вона дуже ефективна.
Коли ви медитуєте, то зупиняєте потік зайвих і негативних думок, які щомиті барабанять по вашій свідомості, поміщаючи його туди, де панує спокій і абсолютна порожнеча.
Хоча, звичайно, вам зовсім не обов’язково “вимикати” свідомість для повноцінної медитації, багато людей вважають, що вона допомагає їм уповільнити свої думки і повністю позбавитися від думок про всякі непотрібні дрібниці.
Якщо поодинока медитація вам все-таки не допомогла і ви ніяк не можете припинити думати про непотрібні речі, спробуйте контрольовану медитацію і йогу. І те, і інше допомагає повністю усвідомити власне тіло та впоратися зі щоденними випробуваннями.
Немає коментарів:
Дописати коментар