На жаль, для більшості батьків школа – справжнє випробування. Виконання домашніх завдань із дитиною вже з початкових класів перетворюється на «катування». Діти влаштовують істерику, а нерви старшого покоління просто не витримують. Виникає логічне запитання: що батьки роблять не так?
Порада 1.
Дитячі психологи радять після повернення зі школи додому дати дитині час на відпочинок. В ідеалі – 2 години. Адже дитина щойно сиділа на уроках, а її знову змушують сідати за парту. Дитячий мозок не здатен так активно засвоювати нову інформацію. З цієї ж причини не можна відразу після школи йти до репетиторів. Найкращий спосіб відпочинку для учнів початкової школи – денний сон.
Порада 2.
Якщо школяр вже не в тому віці, аби спати вдень, то дозвольте йому погуляти, поспілкуватися з однолітками. Проте у вас повинна бути чітка домовленість: рівно через 2 години дитина повинна бути на своєму робочому місці та розпочати виконувати домашнє.
Порада 3.
Врахуйте, що дорослі можуть миттєво «включитися» в роботу, бо це їм дозволяє особливість мозку. А от у дітей мозок включається в роботу поступово, ніби повільно завантажуючись. Тож порадьте дитині розпочати виконання домашнього не з найважчих предметів, а з усних завдань: прочитання текстів, вивчення переказів чи віршів. Потім переходьте до письмових завдань (українська чи англійська мова). І лише наостанок залиште точні науки – математику, фізику.
Порада 4.
Перерви в школах існують не даремно. Вдома повинно бути так само. Давайте дитині час по 10-15 хвилин, аби попити чаю, з’їсти смаколика. Важливо! Не дозволяйте дитині під час перерв забивати голову непотрібною інформацією. Ігри на телефоні чи перегляд безглуздих відео лише збільшать рівень втоми. Гарна сімейна традиція – робити разом фізкультперерву.
Порада 5.
Якщо дитині потрібно вивчити переказ тексту чи вірш, то розбивайте це завдання на частини. Розпочніть з вивчення третини. Далі перейдіть до іншого предмету. Знову поверніться до вивчення тексту – повторення першої частини та освоєння нового уривку. І так, по наростаючій, закріплюйте вивчення всіх частин.
Порада 6.
Не кожна дитина може вчитися легко та запам’ятовувати все з першого разу. Батькам слід мати терпіння. Не кричіть на дитину, не демонструйте своєї роздратованості.
Порада 7.
Виробіть звичку робити домашнє заздалегідь. У вихідні можна зробити домашнє і на понеділок, і на вівторок, і частину на середу. Так на дитину не впаде безліч завдань на один вечір. Допоможіть дитині скласти власний графік виконання домашніх, грамотно організуйте її час відпочинку та навчання.
Немає коментарів:
Дописати коментар