субота, 5 вересня 2020 р.

Вересень з першокласником

Головне завдання першого класу - формування навчальної мотивації. У той час як ігрова діяльність у більшості семирічних дітей ще залишається провідною. Навіть не дивлячись на те, що багато дітлахів йдуть в школу вже достатньо підготовленими інтелектуально. Але велике завдання стоїть в тому, щоб навчитися бути більш самостійними, будувати відносини з вчителями, і однокласниками, дружити, дограти, звикнути до правил і дисципліни в школі.
Адаптація до школи в середньому триває від трьох тижнів до півроку і залежить від індивідуальних особливостей дитини, злагодженої роботи педколективу, настрою і допомоги батьків.
Як можна полегшити адаптацію в вересні:
* Продумати і чітко прописати режим дня першокласника, намагатися приходити в школу трохи заздалегідь, не запізнюючись, але і не дуже рано.
* Укладати його спати і будити в один і той же час, стежити за харчуванням.
* Гуляти щодня.
* Чергувати види діяльності: після занять - рухливі ігри. Рольові ігри так само ще дуже важливі для дітей. Запропонуйте вдома пограти в школу іграшками / ляльками / машинками, це допоможе зняти напругу, засвоїти новий досвід, допоможе вам дізнатися про труднощі дитини в школі і проговорити їх через гру.
* Пропонувати денний сон або можливість полежати, розслабитися під аудіокнигу або спокійну музику.
* Відмовтеся від додаткових занять і гуртків перший місяць якщо це можливо, спостерігайте за навантаженням дитини і її самопочуттям.
* Навчити дитину правилам спілкування з іншими учнями в класі, з учителем. Навчіть просити про допомогу, питати про те, що не зрозуміло, в разі якщо вона заблукала в школі або погано себе почуває.
* Навчати дитину самостійності: нехай вона вчиться сама збирати портфель, прибирати за собою іграшки, готувати одяг на наступний день.
* Відмовитися від ідеї критикувати вчителя при дитині - це підриває авторитет вчителя. Важливо сформувати і підтримувати авторитет вчителя, позитивне і довірливе ставлення до школи.
* Залучати дитину до процесу покупки зошитів і книжок, організації робочого місця.
* Обговорюйте кожен день, проведений у школі, намагайтеся пояснювати все, що незрозуміло: завдання, ситуації. Підтримуйте міжособистісні відносини дитини, запропонуйте спільне дозвілля або прогулянки з її друзями.
* Запроваджуйте ритуали підтримки: те, що нагадуватиме дитині про вас у важкі для неї моменти (малюнок, пишіть записки з посланням, говоріть приємні слова у кулачок-ракушку, однакові браслети чи брошки та ін).
* Не забувайте про головні інструменти батьків: безумовну любов та прийняття, обійми)))
* Підтримуйте малюка своєю впевненістю в тому, що у нього все вийде, направляйте на досягнення хороших результатів. Забезпечте йому сприятливу психологічну обстановку в сім'ї, підтримку всіх членів сім'ї без критики і завищених очікувань. Першокласник тільки вчиться вчитися!

Немає коментарів:

Дописати коментар