Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш називатися людиною. Сааді
неділя, 31 травня 2020 р.
Сам не свій: Перехідний вік у хлопчиків — поради психолога
Ваша мила дитина стала сама не своя? Вона прагне показати свою перевагу або навпаки замкнулася? При цьому вона учень середніх класів? Все нормально. Це — ПЕРЕХІДНИЙ ВІК. І ось його особливості у хлопчиків.
У хлопчиків перехідний етап дорослішання приходиться на вік 12 (14) – 17 (18) років. Піком негативних реакцій є етап від 14 до 16 років. Негативна фаза закінчується пошуком друга, тугою за однодумцями. Пік емоційної нестабільності приходиться на 11-13 років.
31 травня відзначають Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням.
Щороку в останній день весни, ,31 травня відзначають Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням.
Свято встановлене у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. В цей день по всьому світу проходять анти тютюнові акції.
Основна мета відзначення Всесвітнього дня без тютюну - захистити теперішнє та майбутнє покоління не тільки від руйнівних наслідків для здоров'я, пов'язаних з тютюном, але також і від соціальних, екологічних та економічних наслідків вживання тютюну.
Як свідчить досвід -кинути палити може кожна людина. І неважливо,як довго і в якій кількості вона палила.Слід пам'ятати,що кинути палити легше сьогодні, ніж завтра!
понеділок, 25 травня 2020 р.
Мультфільм «Піп»
Позитивний та емоційний мультфільм розповідає про маленьке цуценя Піпа, яке пішло навчатися до школи поводирів. Воно було замалим і часто відволікалось, що заважало досягати результатів. І хоча Піп щиро бажав стати гарним поводирем, сумлінно працював, але все ж провалив фінальний іспит. Та навіть після виключення песик не засмутився, а навпаки – сміливо врятував незрячу жінку. Стрічка неодмінно нагадає, що щире прагнення зробити щось хороше та наполеглива праця неодмінно допоможуть утілити в життя будь-яку мрію.
Мультфільм «Міа та Мортон»
Головні герої мультфільму – дівчинка Міа та її батько Мортон. Вони займаються виготовленням твердого сиру. Донька завжди допомагала батькові та підтримувала його, але той дуже часто сумував, адже ще жодного разу не перемагав у конкурсі на звання кращого сировара. І ось пройшло багато років, батько зневірився у власних силах та перестав брати участь у змаганні. Але дочка не здавалася і одного разу вони спільно створили сир, який визнали найсмачнішим. Така зворушлива історія навчає цінувати підтримку рідних і близьких, а також ніколи не втрачати надії на втілення своїх мрій.
Анімаційний фільм про песика і чаплю
Стрічка розповідає історію про маленького песика, якого хазяїн узяв на риболовлю. Досить швидко до їхнього човна прилетіла чапля і почала красти наживку – черв’яків. Чотирилапий друг зрештою захистив приманку. Та виявилось, що дітлахи чаплі погоджувалися їсти лише черв’яків. Тож песик віддав чаплі геть усю наживку, а перната красуня віддячила йому, принісши рибалкам чимало риби. Історія навчає тому, що іноді необхідно поступатися та завжди намагатись усвідомити мотиви вчинків інших. Адже те, що на перший погляд здається шкодою, насправді може бути чимось важливим чи прекрасним.
Мультфільм «Зліт»
Мультфільм розповідає історію про дівчинку, яка захоплюється авіаконструюванням. Вона намагається запустити невеличку модель літака, але постійно зазнає невдачі. Та ось із неба впала казкова дівчинка-пілот, летючий корабель якої зазнав катастрофи. Як не дивно, почуття здивування і страху панувало недовго, і дівчата почали спільно лагодити літальний засіб. І завдяки численним спробам і безмежній наполегливості це їм вдалося – казкова пілотесса змогла повернутися до своїх друзів. І як з’ясувалося – саме ці дивні створіння запаюють зорі на небі. Мультфільм навчає завжди вірити у власні сили, наполегливо працювати та шукати порозуміння з іншими людьми. Адже разом завжди легше досягнути мети!
Мультфільм «Вітрила смерті»
Незважаючи на досить страхітливу назву, стрічка сповнена позитиву. За сюжетом, до пірата, який після знищення корабля залишився наодинці зі скарбом у відкритому морі, приходить Смерть. Але головний герой не хоче покидати світ живих. Та й прагнення віддати гості коштовності у нього немає. Тож врешті-решт саме воля до життя (і неабиякий талан) рятують пірата від неминучої смерті. Головна ідея мультфільму в тому, що ніколи не можна здаватися, навіть якщо ситуація здається безвихідною. Навпаки варто завжди сподіватися на краще та «чіплятися» за кожен шанс, який пропонує нам доля.
Змінивши мислення, ви зміните своє життя.
Цілі багатьох людей – обзавестися ідеальними стосунками, знайти роботу своєї мрії, стати щасливими і задоволеними життям. Але досягнення навіть однієї з цих цілей вимагає великої роботи (в тому числі і над собою), терпіння і наполегливості.
Одні будують міцну сім’ю, інші вибирають професійне зростання, треті – подорожі та пізнання світу. Але не всі розуміють, як саме цього досягти.
Михайло Литвак, психолог, письменник і психотерапевт, який написав понад 30 книг з практичної психології, сформулював 22 ключових правил для досягнення особистого і професійного успіху.
26 фактів з психології до уваги рівнян, які допоможуть краще зрозуміти себе і оточуючих
Завжди цікаво дізнаватися щось нове про те, як ми влаштовані, що нами керує, залежно від чого змінюється наша поведінка та настрій.
Дізнайтеся кілька цікавих психологічних фактів, знання яких може допомогти налагодити стосунки з людьми, життям і самим собою.
Як розпланувати свій день?
Спочатку — чотири або й шість уроків у школі, потім — домашні завдання... А ще ж хочеться погуляти з друзями, піти на улюблений гурток і просто відпочити! Та як організувати свій час, щоб усе встигати?
Визначаємо характер за почерком
Друже, Ти, бува, не звертав уваги, як пишуть Твої однокласники? Виявляється, почерк може багато розповісти про якості характеру, самооцінку та емоційний стан людини. Перевіримо?
Неможливе можливо!
Бажаєш змінити життя на краще: почати займатися спортом, удосконалити знання англійської мови або ж просто зробити генеральне прибирання в своїй кімнаті — та не вистачає сили волі? Пустунчик знає, як Тобі допомогти. Читай статтю далі і дізнаєшся секрети досягнення висот. Будь певен, Ти зможеш усе. Варто лиш дуже цього захотіти.
Три секрети, як не відкладати справи на потім
Дванадцята ночі, завтра важлива контрольна, а Ти тільки починаєш готуватися? Настрій стає все гіршим, з'являється паніка, хочеться спати... Як же Тобі вдалося дотягти до останнього моменту? А головне — як уникати подібних ситуацій у майбутньому?
Візьми і зроби!
За тиждень потрібно виступити з великою доповіддю перед цілим класом, а Ти ніяк не можеш налаштуватися на підготовку? Для того, аби все вийшло, потрібно щодня працювати, а так не хочеться! Чому ж? І що з цим робити?
А скільки Ти віддаєш своїй мрії?
Усі ми прагнемо бути успішними. І навіть якщо Ти не плекаєш надії стати всесвітньовідомим професіоналом, то все одно хочеш, аби Твої мрії збувалися, а плани — втілювалися в життя. Та що ж робити, коли нічого не виходить?
Як підбити підсумки року і поставити цілі на наступний?
Що робити з самотністю?
Нашу епоху дехто називає епохою самотності. А й справді, ми навіть перестали помічати, як віддаляємось один від одного, заглядаючи постійно у комп’ютер чи телефон. То ж що таке самотність? Звідки вона береться? Як з нею боротися і чи варто це робити?
Що робити, коли нудно?
Інколи з настроєм відбувається щось незрозуміле: сидиш на дивані — і нічого Тобі не хочеться, нічого не цікаво, і немає жодної ідеї, чим зайнятися. Та я маю для Тебе купу підказок, які допоможуть побороти нудьгу й апатію!
Що робити на літніх канікулах?
Яке щастя — літні канікули! Стільки часу, вільного від уроків і домашніх завдань! Як провести три місяці літа яскраво і корисно, читай у цій статті.
Маленькі хитрощі, які має знати кожен
Гадаєш, дар спілкування з публікою — це унікальний дарунок небес? А от і ні! Сьогодні я поділюся з Тобою маленькими хитрощами, які допоможуть стати ближчим до співрозмовника. Витончені психологічні прийоми неодмінно зроблять Твоє життя яскравішим та ще цікавішим.
неділя, 24 травня 2020 р.
Ось чому завжди потрібно звертати увагу на дрібниці
Гіпотетична ситуація: що буде, якщо кинути жабу в каструлю з гарячою водою? Вона миттєво вистрибне. А що, якщо ту ж саму жабу покласти в каструлю з холодною водою, поставити на плиту і поступово нагрівати?
Жаба розслабиться. Вона, звичайно, помітить, що стає тепліше, але подумає: «Трошки зайвого тепла не зашкодить». А закінчиться все тим, що вона звариться.
Багато що в житті накопичується поступово. Особливо борги, зайва вагу і погане здоров’я. Не можна недооцінювати дрібниці.
Притча про бамбук і папороть: прочитайте, якщо в цей момент вам хочеться здатися
Ця притча – нагадування про те, що єдиного шляху до успіху не існує, і якщо ви ще нічого не досягли, це не означає, що вам потрібно відмовитися від своєї мрії.
Притча про бамбук і папороть
“Одного разу чоловік вирішив, що з нього досить цього життя. І він пішов до лісу, щоб востаннє поговорити з Богом. «Боже, – сказав чоловік. – Дай мені привід не здаватися!»
«Поглянь навколо, – сказав Бог. – Ти бачиш бамбук і папороть?»
«Так», – відповів чоловік.
«Коли я посадив бамбук і папороть, я подбав про них. Я дав їм сонячне світло і воду. Я захищав їх від буревіїв. Папороть прийнялася добре, її насіння швидко проростало. Але з насіння бамбука не виросло нічого. Однак я не здавався.
На 2-му році папороть ще більш розрослася, ніж раніше, але з насіння бамбука так нічого і не проросло. Однак я не впадав у відчай. На 3-му році бамбук теж не потішив. Я чекав. На 4-му році бамбук так і не виріс. Я був терплячим.
На 5-му році з землі з’явився невеликий паросток. Він був набагато меншим, ніж папороть. Проте день за днем він ріс, і протягом 6 місяців бамбукове стебло вигналося вгору на сто метрів.
Він витратив 5 років на корені, які зробили його сильним, а також дали йому те, що йому потрібно, щоб вижити. Я ніколи не давав своїм творінням виклик, з яким вони не могли б впоратися.
Весь цей час ти ріс і боровся. Ти відрощував корені, необхідні для формування стовбура, крони і, згодом, плодів. Ніколи не порівнюй себе з кимось, тому що всі мої творіння мають різні часові рамки, різні терміни дозрівання та різні цілі.
Психолог Юлія Гіппенрейтер: «Коли ви розмовляєте з дитиною – помовчіть»
Батькам буде цікаво дізнатись думку спеціаліста. На питання відповідає Юлія Гіппенрейтер – психолог і автор популярних книг для батьків.
– Що Ви думаєте про планшети і комп’ютери? Чи шкідливі вони і який вплив чинять на розвиток?
20 порад психолога Дейла Карнегі
Письменник, психолог і педагог Дейл Карнегі мислив і жив за принципом «у світі немає поганих людей». Є лише неприємні обставини, які можна легко змінити, лише змінивши відношення до них. Тому не варто через них псувати життя і настрій навколишнім.
Він також розробив власну концепцію безконфліктного і успішного спілкування. У його теорії було багато прихильників і багато супротивників – словом, байдужих не залишалося. А до його порад дійсно варто прислухатися:
11 цитат, які варто згадати, якщо ви багато думаєте про непотрібні речі
Якщо ви дозволите безлічі непотрібних думок керувати вами, то рано чи пізно ваш розум може стати в’язницею для вас самих. – пише Тутка.
“Ми гинемо від того, що занадто багато думаємо. Ми повільно вбиваємо себе, намагаючись думати про все навкруги. Думати. Думати. Думати. Ніколи не можна повністю довіряти людському розуму. Це смертельна пастка”
Доньці даруйте захоплення, а синові похвалу!
Якщо дівчинку хвалити за те, що вона зробила: дуже смачно, дуже красиво – в результаті формується таке бачення, що визнання мене прийде тільки за мої заслуги. Визнання мене прийде тільки за те, що я зробила. Це принцип, який знищує жіночність.
Хлопчиків і дівчаток потрібно хвалити по-різному
5 простих кроків, які варто зробити, якщо життя збиває з ніг
Іноді життя збиває з ніг і намагається ще при цьому добити цеглою. Така реальність – по дорозі до поставленої мети вам, швидше за все, доведеться справлятися зі складними ситуаціями, долати негаразди і проходити через важкі часи.
Хочу та буду: як уникнути вигорання на карантині
Корисні поради, які допоможуть завершити карантин повними сил.
Що робити, якщо мене обзивають в школі: поради , як боротися зі шкільним буллінгом
БУЛІНГ — (англ. bullying, від анг. «bully» — хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник, «to bully» — задиратися, знущатися, змушувати погрозами, bully — залякувати, цькувати) — прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам. Це повторювані, свідомі, навмисні та обдумані дії з наміром нашкодити, викликати страх шляхом погрози подальшою агресією.
Підготовка до ЗНО
Практичні поради для учнів
Для того щоб Ви могли впевнено впоратися з тестом у напруженій екзаменаційній обстановці, почніть готуватись до тестування заздалегідь. А як краще впоратися з цим завданням, вам підкаже даний матеріал.
Тренуйся!
Перед офіційним (змаганням, атестацією) тестуванням варто виконувати якнайбільше опублікованих тестів — просто заради тренування. Не можна навчитись добре вирішувати тести, не виконуючи їх самих, підмінюючи цю практику іншими видами контролю й самоконтролю. Ці тренування не тільки призводять до знайомства з типовими конструкціями тестових завдань, а й дають вам інший досвід — самоспостереження й оптимальної саморегуляції під час тестування.
Поспішай!
Тренуйтеся із секундоміром у руках. Порівнюйте час, потрібний для виконання тестів. Обмежуйте його. Без подібних обмежень, що змушують працювати в максимально швидкому темпі, без імітації змагальної ситуації неможливо змоделювати той стрес (напругу), що викликає будь-яке тестування.
пʼятниця, 22 травня 2020 р.
четвер, 21 травня 2020 р.
15 загадок для тренування мозку:
1. У Туреччині кмітливці пропонують почистити взуття перехожим абсолютно безкоштовно. Однак ті, вирішивши скористатися пропозицією, самі платять їм грошима.
Чому?
2. У готелі 7 поверхів. На першому поверсі розмістилися вісім чоловік, на кожному наступному – на 2 більше, ніж на попередньому. На якому поверсі готелю ліфт викликають найчастіше?
3. Вам дали це, воно і зараз належить вам. Ви його ніколи нікому не передавали, однак ним користуються всі ваші знайомі.
Що це?
4. Сирим його не їдять, а вареним викидають.
Що це?
5. Скільки років тривала “Столітня війна”?
6. У трьох трактористів є брат Сергій, а у Сергія братів немає.
Може таке бути?
7. У кімнаті горіло 50 свічок, 20 з них задули.
Скільки залишиться?
8. Якщо в 1:00 ночі йде дощ, то чи можна очікувати, що через 72 години буде сонячна погода?
9. Як відомо, всі українські жіночі імена закінчуються або на “а”, або на “я”: Анна, Марія, Ольга і т.д. Однак є одне-єдине жіноче ім’я, що не закінчується ні на “а”, ні на “я”.
Назвіть його.
10. На столі лежать лінійка, олівець, циркуль і гумка. На аркуші паперу потрібно накреслити коло.
З чого почати?
11. Один поїзд їде з Києва у Львів із запізненням 10 хвилин, а інший – із Львова в Київ з запізненням 20 хвилин.
Який з цих поїздів буде ближче до Києва, коли вони зустрінуться?
12. З гнізда вилетіли три ластівки. Яка ймовірність того, що через 15 секунд вони будуть знаходитися в одній площині?
13. З якою швидкістю має бігти пес, щоб не чути дзвону сковорідки, прив’язаної до його хвоста?
14. Один оберт навколо Землі супутник робить за 1 год 40 хвилин, а наступний – за 100 хвилин.
Як це може бути?
15. Дах одного будинку не симетричний: один його схил складає з горизонталлю кут 60 градусів, а інший – кут 70 градусів. Припустимо, що півень відкладає яйце на гребені даху.
В яку сторону впаде яйце – у бік більш пологого чи крутого схилу?
Наскільки ви уважні та кмітливі?
Хочете перевірити наскільки ви уважні та кмітливі? Тоді пройдіть наш тест.
Спробуйте знайти на цій картинці цифри від 1 до 90. Та не забудьте увімкнути таймер.
Знайшли?
Отже, якщо ви відшукали цифри за…
- 5-10 хвилин – у вас виняткова спостережливість;
- 10-15 хвилин – ви дуже уважні;
- 15-20 хвилин – досить уважні та кмітливі;
- 20-25 хвилин – вам потрібно тренувати пам’ять та увагу.
Підписатися на:
Дописи (Atom)